Inovace v uživatelských sestavách typu hromadná korespondence

24. března 2024

Inovace v uživatelských sestavách typu hromadná korespondence

Narazili jste při práci v OKbase na hlášku: „Podpora Hromadné korespondence bude výhledově ukončena, použijte Formulář ve Wordu“ a nejste si jisti, co dělat?

 

Upozornění, se kterým jste se mohli setkat při práci se sestavami v OKbase 

 

OKbase dovoluje vytvářet uživatelské sestavy s využitím praktické technologie hromadné korespondence. Tato technologie však trpí na častou chybovost a přibývá případů, kdy zákazníkům nefunguje vůbec, zejména u nových MS Office. Proto OKbase nabízí lepší řešení.   

Vyberte nový typ sestavy 

OKbase technologii hromadné korespondence neopustí a bude ji podporovat, ale vyvinula si za ni vlastní náhradu, a to nový typ sestav nazvaný „Formulář ve Wordu“, který je nástrojem uvnitř OKbase a který kromě bezproblémového chodu přináší oproti hromadné korespondenci ještě další výhody: 

  • Generování dokumentů – bude možné nejen spouštění sestav, ale i jejich automatické ukládání do OKbase jako přiložených souborů, 
  • možnost spouštění z webového klienta, 
  • možnost aktualizovat a dále rozvíjet funkce.  

 

Převeďte si starší sestavy  

Nejprve vám doporučujeme, abyste promazali nepoužívané sestavy. S následným převodem sestav ze staré technologie (hromadná korespondence) do nové, vám pomůže nově přidaný nástroj nazvaný Převod z hromadné korespondence“. Správci sestav tuto volbu najdou v evidenci „Uživatelské sestavy“ pod ikonou s třemi tečkami. 

Není akutně nutné převod dělat hned, ale doporučujeme jej zvládnout do konce léta 2024. Více technických detailů k převodu najdete v najdete v Informacích k verzi 6.9.1. (výňatek k tématu zde) popřípadě v krátké videoukázce převodu sestavy, kterou připravujeme (odkaz na video přidáme do tohoto článku nejpozději 17. 4. a nasdílíme také prostřednictvím RSS kanálu a úložiště v klientské sekci).  

V případě, že budete potřebovat s převodem sestav ve vaší organizaci pomoci, obraťte se na naši technickou podporu nebo na svého obchodníka, ale upozorňujeme, že se bude jednat o placenou službu.  

 

Naučte se lépe pracovat se sestavami 

Chcete plně využívat možnosti sestav? Přejete si být nezávislí na naší podpoře a požadované formuláře si efektivně vytvářet obratem sami?  

Přihlaste se na některá z našich školení:  

Pro sestavy typu Word:  Školení šablon Word, Groovy a Formulář ve Wordu dne 18. 6. 2024  

Pro tvorbu reportů a práci se sestavami typu Excel:  

Školení Uživatelské sestavy 1 dne 24. 4. 2024, pokročilejší Uživatelské sestavy 2 dne 23. 5. 2024 nebo školení Excelu zaměřené na snadnější práci s dříve vytvořenými sestavami, které proběhne 22. 5. 2024.  

 

Termíny těchto školení vypisujeme pravidelně, sledujte kalendář všech aktuálních termínů kurzů pro uživatele OKbase na stránkách OKškolení.  


Další aktuality

Archiv aktualit

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

Zaujala vás OKbase?
Chcete se dozvědět více? Napište nám.

Upřesněte nám, co potřebujete vyřešit. Ozveme se vám zpět.


Informace o zpracování osobních údajů.
Položky označené * prosím vyplňte.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.