Jak si stojí OKbase mezi zákazníky? Výsledky velkého B2B průzkumu 2022

31. října 2022

Jak si stojí OKbase mezi zákazníky? Výsledky velkého B2B průzkumu 2022

OKbase – řešení pro kompletní správu HR agendy, docházky a mezd vyvinuté přímo u nás, v OKsystemu, využívá aktuálně kolem 300 velkých zákazníků s přibližným celkovým počtem 250 000 zaměstnanců. OKbase se tak řadí mezi nejčastěji využívaná personální řešení na českém trhu a po 15 letech provozu nepřestává držet krok s legislativou a udávat trend v digitalizaci personálních a mzdových agend. Po celou dobu rozšiřujeme rozsah funkcionalit a vysoká je i úroveň kvality implementačních služeb a služeb podpory. Co prozradil letošní velký průzkum spokojenosti zákazníků OKbase?

V dubnu a květnu 2022 jsme oslovili své zákazníky s podrobným průzkumem, který byl směřován na klíčové uživatele řešení OKbase, tedy převážně na vedoucí pracovníky a dále na specialisty mzdových a personálních oddělení a na IT administrátory firemních systémů. 

Dotazník byl velmi podrobný, aby pokryl nejen obecné vlastnosti produktu a služby spojené s OKbase, ale také detaily týkající se jednotlivých modulů. Dotazovaným jsme poskytli dostatečný prostor se vyjádřit k budoucím možným vlastnostem a rozvoji produktu, spokojenosti se zákaznickou podporou, s konzultanty a obchodníky, s informačními kanály a akcemi pro uživatele. Respondenti se zkrátka mohli otevřeně vyjádřit k jakémukoliv aspektu týkajícímu se spolupráce se společností OKsystem.

Celkově na průzkum zareagovalo přes 300 osob ze 159 firem z celé ČR a poskytlo nám tak více než 20 000 konkrétních informací, které jsme po skončení průzkumu podrobili detailní analýze. Výstupem je báze podnětů nejen k akutním úpravám produktu, které jsme vyřešili obratem, ale především k rozvoji produktu do budoucna, a to jak v ideové, tak i funkční rovině.

Průzkum spokojenosti jsme iniciovali proto, abychom zintenzivnili naše vztahy s klíčovými uživateli systému OKbase a získali ve strukturovanější formě detailní zpětnou vazbu na naše služby,“ vysvětluje Vladimír Fuchs, obchodní ředitel společnosti OKsystem. „Cílem bylo zjistit status quo a zároveň vytvořit pomyslný základní kámen, na kterém můžeme dále stavět a rozvíjet pestrou funkcionalitu systému OKbase. Chceme neustále zvyšovat přínos OKbase pro hlavní uživatele. Velký počet odpovědí nás příjemně překvapil a rozhodně nám potvrdil odpovědnost, kterou vůči uživatelům jako dodavatel máme,“ dodává V. Fuchs.

Celkem 91 % respondentů uvedlo, že by doporučilo systém OKbase dál. Toho si velmi vážíme. Získali jsme samozřejmě i řadu podnětů ke zlepšení, které jsou pro nás rovněž cennou zpětnou vazbou. Díky tomu se můžeme na náš produkt lépe podívat očima lidí, kteří jej používají na denní bázi. Pomáhá nám to prioritizovat aktivity a posouvat OKbase vpřed. Umíme systematicky připravovat pro uživatele nové funkce, které jim pomáhají šetřit čas a usnadňují jejich práci,“ říká Vojtěch Klimeš, který od roku 2008 vede vývoj systému a nově odpovídá za řízení celého produktu OKbase.

V průzkumu jsme také zjistili, že je plno funkcí, které OKbase již má, ale zákazníci o nich neví, nebo je ještě nevyzkoušeli. Jako jeden z prvních kroků jsme proto rozšířili možnosti školení a vytvořili jsme nové formy sdělení cílených na širokou uživatelskou bázi. Příkladem jsou krátké uživatelské tipy, které jsou dostupné členům skupiny OKbase na síti LinkedIn, animace s představením nových funkcionalit nebo videotutoriály od našich konzultantů,“ doplňuje Petr Červený, ředitel divize služeb OKsystem. 

„Zájem o školení spojená s OKbase se tento rok prakticky zdvojnásobil. Proto jsme společně se zákazníky vytipovali řadu nových témat a zároveň vypsali další termíny kurzů tak, aby se dostalo na všechny zájemce. Na školeních se v malých skupinkách setkávají HR manažerky, manažeři a mzdoví specialisté z různých společností, jsou tak skvělou platformou pro výměnu zkušeností s OKbase napříč obory,“ uzavírá Petr Červený.

 

Co je nového a co chystáme?

Se získanými daty stále pracujeme. Zohledňujeme je v každém plánování vývoje, komunikace, strategie a zejména při určování priorit vývojových prací. Díky nim se můžete těšit na řadu novinek:

 • Podporu lepšího zobrazování OKbase na zařízeních Apple a na velkých monitorech. Část jsme spustili v září 2022 ve verzi 6.4.1., zbytek chystáme na prosinec 2022
 • Více termínů uživatelských školení a nová témata, vč. připravované Akademie OKbase
 • Digitální podepisování v OKbase
 • Rozšiřujeme portfolio preferovaných partnerů OKbase z různých oblastí a připravujeme tzv. Ekosystém OKbase
 • Pracujeme na jednodušším propojení a zjednodušování integrací služeb partnerů v symbióze s personálním systémem OKbase
 • Upravujeme eProhlášení a eŽádosti (např. čitelnost předvyplněných údajů, vylepšení nahrávání dokumentů)
 • Zjednodušujeme (pre)onboardingový proces
 • Plánujeme zasílat čtvrtletní e-mailové newslettery s aktualitami OKbase
 • Do skupiny LinkedIn „Uživatelé OKbase“ několikrát měsíčně přidáváme formou jednoduchých tutoriálů čitelných i z mobilu nové uživatelské tipy. Souhrny těchto tipů plánujeme pravidelně publikovat, abychom co nejvíce mezi zákazníky rozšířili znalost nástrojů a praktických funkcí OKbase
rychlé #tipyOKbase na LinkedIn – snadno přečtete i v mobilu
rychlé #tipyOKbase na LinkedIn – snadno zobrazíte i na mobilu

 

 • Ve skupině uživatelů OKbase na LinkedIn pokračujeme s publikací souhrnů novinek ve verzích. Jsou určené zejména pro manažery i jako rychlý přehled pro personalistky a mzdové účetní, než se začtou do podrobných návodů rozesílaných napřímo e-mailem oddělením podpory
Souhrny Novinky ve verzích – dokument najdete na LinkedIn
Souhrny Novinek ve verzích – dokument na LinkedIn

 

 • Připravujeme i další, zcela nový způsob seznámení se s novinkami formou online webinářů, které se budou konat 1 - 2x ročně
 • Vytvořili jsme YouTube kanál OKbase, kam přidáváme videa o funkcích OKbase. Budou zde videotutoriály, které poslouží k edukaci uživatelů na konkrétní témata – například jak funguje automatické plánování směn, jak vyřídit bezpapírově s účetní žádost o roční zúčtování daně, jak vyplnit prohlášení poplatníka, jak si vyměnit směnu na burze v mobilu nebo jak požádat zaměstnavatele o potvrzení v různých životních situacích.
Nový YouTube kanál OKbase pro uživatele i budoucí zákazníky
Nový YouTube kanál OKbase –  videa pro uživatele i budoucí zákazníky

 

 • Připravujeme nový web okbase.cz, který bude lépe sloužit i stávajícím zákazníkům – najdou zde totiž novou záložku Život s OKbase, kde bude mj. aktualizovaný oddíl s častými dotazy (FAQ), přehled plánovaných akcí i nejbližších školení nebo upřesnění kontaktů
 • Vytvořili jsme nový tým, který bude podporovat stávající zákazníky a dohlížet na jejich celkovou zkušenost s řešením a službami po jeho implementaci (informace, školení, podpora, kontakty)
 • Navrhneme nové SLA a ceníky za SaaS za účelem optimalizace poskytování služeb

Tyto a další novinky představíme zákazníkům prostřednictvím newsletterů, schůzek a na každoroční konferenci OKbase Day v květnu 2023.

 

 

O společnosti OKsystem

Jsme přední česká softwarová společnost. Od roku 1990 vyvíjíme a spravujeme programy, aplikace a další systémy pro komerční i státní sféru. Máme jedno z největších IT školicích středisek v ČR. Trvale dbáme na to, aby námi dodávaná řešení a nabízené informační systémy využívaly nejnovější technologie a sledovaly trendy v oblasti bezpečnosti, uživatelské přívětivosti, dostupnosti a výkonu. V tomto kontextu se věnujeme i oblasti výzkumu a vývoje.

Naše HR řešení OKbase využívají v České republice firmy prakticky ze všech odvětví od financí a bankovnictví, automobilového průmyslu, výrobních závodů, přes prodejce vysokoobrátkového zboží, veřejnou správu, retailové řetězce, IT a telekomunikační společnosti až po logistické a transportní firmy, vzdělávací instituce a zdravotnická zařízení.

Už 15 let rozvíjíme funkce OKbase tak, abychom plně podpořili a zdigitalizovali vaše HR a mzdové procesy, připojte se. Napište nám na e-mail okbase@oksystem.cz.


Další aktuality

Archiv aktualit

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

Zaujala vás OKbase?
Chcete se dozvědět více? Napište nám.

Upřesněte nám, co potřebujete vyřešit. Ozveme se vám zpět.


Informace o zpracování osobních údajů.
Položky označené * prosím vyplňte.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.