Je udělení souhlasu dle GDPR povinnost?

21. března 2018

Je udělení souhlasu dle GDPR povinnost?

Úřad pro ochranu osobních údajů zveřejnil na základě docházejících dotazů své vyjádření k vyžadování souhlasu po subjektech údajů, které je předmětem GDPR, čl. 7. Tento článek podrobně stanovuje pravidla pro získání, udělení a využití souhlasu. ÚOOÚ upozorňuje na to, že udělit souhlas se zpracováním osobních údajů je možnost, nikoli povinnost.

V závěru svého vyjádření dále ÚOOÚ uvádí:

"Úřad doporučuje každému, kdo je požádán o udělení souhlasu a o podpis příslušné listiny, aby se pečlivě seznámil s konkrétním účelem, pro který má souhlas poskytnout. Při sjednávání služby a podpisu listin pak v žádném případě není nutno se o udělení či odmítnutí souhlasu rozhodnout ihned, neboť se nejedná o formalitu nezbytnou k poskytnutí vlastní služby či plnění smlouvy."

Zdroj: ÚOOÚ


Další aktuality

Archiv aktualit

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

Zaujala vás OKbase?
Chcete se dozvědět více?

Napište nám, co potřebujete vyřešit. Ozveme se vám zpět.






Informace o zpracování osobních údajů.
Položky označené * prosím vyplňte.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.