Nový modul Optimalizace směn s využitím AI

31. října 2023

Nový modul Optimalizace směn s využitím AI

Portfolio nástrojů pro plánování směn v OKbase rozšiřujeme o volitelný modul Optimalizace směn.

Mezi nejnáročnější úlohy při plánování směn bezpochyby patří naplánovat směny tak, aby byl dostatečným způsobem zajištěn provoz a současně, aby byly mzdové náklady co nejnižší. Nejsložitější to je v provozech, kde se v průběhu dne výrazně změní “poptávka po službách”. To se typicky týká různých callcenter, ale i retailu a podobně. Zatímco směny musíme vždy plánovat v určitých délkách (8 hodin, 4 hodiny), výkyvy v poptávce se často vyskytují v kratších intervalech. Těžko ale můžeme někoho zaměstnat např. na jednu hodinu. 

Náš nový modul umí navrhnout ideální obsazení provozu na základě vašich vlastních dat o objemu požadované práce – například počet hovorů na infolince či počet obsloužených zákazníků. Tato data z excelu nebo externí databáze sami nahrajete přes tlačítko „Importovat data“. Dále si můžete definovat, kolikahodinové směny chcete pro pokrytí používat. Pak už přichází na pomoc umělá inteligence. Pokročilé AI optimalizační algoritmy data zpracují a navrhnou nejvhodnější rozložení směn s ohledem na cílový stupeň minimálního pokrytí 

Na základě těchto navržených směn pak můžete vygenerovat skutečné kapacitní směny a ty obsazovat zaměstnanci. Nebo tento model můžete použít jen pro kontrolu efektivního řízení jednotlivých provozoven.  

Všechna data jsou přehledně vizualizována pro lepší orientaci i kontrolu a zobrazit si je můžete v týdenním nebo denním zobrazení, vždy s odpovídající mírou detailu.  

Protože v řadě firem jsou mzdové náklady klíčové pro efektivitu a ziskovost celého provozu, každá zbytečně naplánovaná a obsazená směna může být rozhodující. Současně tento nástroj dokáže dobře upozornit na dlouhodobě personálně podhodnocené, ale i nadhodnocené provozy, a vedoucím tak dává do rukou mocný nástroj pro personální řízení provozu.  


Souhrn chytrého plánování směn od A do Z
 

Jedinečná komplexní funkcionalita pro plánování směn v OKbase nyní zahrnuje: 

  • Návrh optimálních směn na základě výkonových parametrů,
  • automatizované obsazování směn vhodnými zaměstnanci,
  • možnost pro zaměstnance hlásit se na směny a plánovat svoji práci pomocí mobilní aplikace (chci/nechci směnu a kalendář směn),
  • operativní změny obsazení směn na základě nepředvídatelných událostí (burza směn včetně notifikací zaměstnancům do mobilu nebo e-mailu),
  • přenesení požadovaných dat pro výpočet mezd,
  • výpočet skutečné dovolené zaměstnanců,
  • rozúčtování na jednotlivé provozovny.

 

Celé naše plánování směn vám představíme v jednoduchém 3minutovém videu vytvořeném rovněž s pomocí umělé inteligence.     

Pokud máte zájem o toto AI rozšíření nebo potřebujete více informací, kontaktujte naše oddělení podpory nebo svého obchodníka.  

 


Další aktuality

Archiv aktualit

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

Zaujala vás OKbase?
Chcete se dozvědět více? Napište nám.

Upřesněte nám, co potřebujete vyřešit. Ozveme se vám zpět.


Informace o zpracování osobních údajů.
Položky označené * prosím vyplňte.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.