Ochranný štít EU-USA na ochranu soukromí

27. března 2018

Ochranný štít EU-USA na ochranu soukromí

Předávání osobních údajů mezi státy EU je regulováno zákony o ochraně osobních údajů a nejnověji přijímaným Nařízením o zpracování osobních údajů (GDPR). Pro předávání do tzv. třetích zemí platí speciální pravidla.

Údaje o vaší osobě může v EU shromažďovat například pobočka nebo obchodní partner americké společnosti, která údaje získává a dále je používá v USA. To se děje například, když na internetu nakupujete zboží nebo služby, když používáte sociální sítě nebo cloudová úložiště, nebo pokud jste zaměstnancem firmy se sídlem v EU, pro kterou údaje o zaměstnancích zpracovává jiná firma v USA.

Pro předávání osobních údajů z EU do USA je k dispozici řada různých nástrojů, například smluvní ustanovení, závazná firemní pravidla nebo štít na ochranu soukromí. Má-li být pro předání použit štít, musí se americké společnosti nejprve registrovat u Ministerstva obchodu USA. Společnosti z USA, které jsou členem štítu na ochranu soukromí, jsou uvedeny na seznamu na internetových stránkách spravovaných Ministerstvem obchodu USA.

 

Zdroj: ÚOOÚ


Další aktuality

Archiv aktualit

2024

2023

2022

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

Zaujala vás OKbase?
Chcete se dozvědět více? Napište nám.

Upřesněte nám, co potřebujete vyřešit. Ozveme se vám zpět.


Informace o zpracování osobních údajů.
Položky označené * prosím vyplňte.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.